Yaşlanmayı Geçictirmenin Formülü Bulundu mu?
TAYFUN EREN BAĞCI 0 yorum


Yaşlanmayı geciktirmenin formülü bulundu mu

Özel besin kokteyli verilen farelerde yaşlanmanın yavaşladığı görüldü

Zamana karşı yarışta belki büyük bir adım atılmış olabilir. Kanadalı bilim insanları, fareler üzerinde yaptıkları deneylerde yaşlanmayı yavaşlatmayı başardıklarını açıkladılar.

Kanada’nın Hamilton kentindeki McMaster Üniversitesi biyologlarından Prof. David Rollo ve ekibi, laboratuvarlarındaki farelere, vitamin ve bazı doğal ürün katkıları ile hazırladıkları özel beslenme kokteylini uyguladı.

Katkılı beslenmeye tabi tutulan aynı yaştaki farelerin beyin ve vücut fonksiyonlarının, zaman içerisinde diğerlerinden belirgin şekilde aktif olmaya devam ettiği görüldü. Prof. David Rollo, bu durumu “yaşlanmanın yavaşlatılması” olarak açıkladı. Özel beslenen farelerin diğerlerinden daha uzun yaşadıklarını dile getiren Rollo, “Bu farelerdeki en dikkat çekici gelişme, beyin fonksiyonlarında kaydedildi.


Özel beslenen fareler, tıpkı yerinde duramayan gençler gibi yorulmak bilmez hareketler sergilerken, diğerleri tipik yaşlı sendromları gösterdi” dedi.


kaynak: Haberturk
YAZAR HAKKINDA Evrenin Gizemleri Yaratılanların en mükemmeli insandır. Bilinmeyen gerçekler, gizemli yerler, gizli örgütler, illuminati, ufo, 52. bölge, piramitler, CIA deneyleri ve çok daha fazlası için EvreninGizemleri sitesini inceleyin....

0 yorum

Yorum Gönder